האדטק הישראלי מצטרף למאמץ ליצור שינוי בחינוך באלפי כפרים בהודו!
בתי ספר במאות אלפי כפרים בהודו לא מחוברים לאינטרנט, וחסרים כל תשתית תקשובית. מילינד קשירסגר, איש עסקים הודי, עומד בראש מיזם חברתי-חינוכי-טכנולוגי המייצר ערכה לבתי ספר כפריים כדי לדלג מעל החוסרים הקיימים, ולאפשר למידה אחרת בכפרים. בשלב ראשון הם מתקינים את הפתרון בלא פחות מ- 6,000 כיתות בכפרים במדינת מהרשטרה (לא יודעים היכן זה? גם אני לא ידעתי, עד שהסתבר שזו מדינה של 114 מליון איש שבירתה מומבאי, בירת הודו.)
את מילינד פגשתי במסגרת כנס Educon שהתקיים באוניברסיטת תל-אביב בשיתוף עם קבוצת המדיה Sakal ההודית. ההודים מאמינים בקארמה – ייתכן ויש בזה משהו.. עד לפני 3 חודשים לא ידעתי כלום על אתגרי החינוך של הודו, ומאז נפגשתי כבר עם 3 חברות בדלהי, ביליתי 6 שבועות בהודו, וחזרתי בזמן להשתתף בכנס הזה.. קארמה
להגיע לכפרים זהו אתגר בלתי רגיל לפיצוח, שמושקעים בו המון כספים ומחשבה, כדי ליצור אימפקט חברתי במובן הכי עוצמתי שיש. ומסתבר שיש לנו מה להציע..
אתמול חתמתי מזכר הבנות עם חברת Tirubaa ההודית, לאיתור ומציאת פתרונות ישראליים שיוכלו להשתלב במיזם זה. את העיסקה הראשונה חתמנו בלחיצת יד בבית קפה בבלי, לאחר שיוגב שלי מ- TinyTap הציג את האפליקציה (ויכולת העבודה שלה גם באופליין) בפני מילינד. שלב ראשון – 6,000 כיתות. ההמשך – מי יודע ?
איזו קארמה טובה להתחיל שנה חדשה במעשה טוב..